AUTOMATIZÁCIA PROCESU SPAĽOVANIA

 

Veľkosť a tvar výlisku musí umožniť jeho bezproblémový transport do spaľovacieho priestoru. Používaný dopravný systém najviac ovplyvňuje podobu výlisku. Ak chceme, aby biomasa úspešne konkurovala klasickým palivám, musí okrem ceny ponúkať aj vysoký komfort. Jednou z požiadaviek je plne automatizovať proces spaľovania. Veľkosť a tvar výlisku musí umožniť jeho bezproblémový transport do spaľovacieho priestoru. Používaný dopravný systém najviac ovplyvňuje podobu výlisku. Dnešné spaľovacie kotly využívajú prevažne závitovkové, piestové dopravníky a rošty.Dnešné spaľovacie kotly využívajú prevažne závitovkové, piestové dopravníky a rošty.

 

Na Slovensku v súčasnosti prebieha výskum v tejto oblasti, je rozdelený do troch smerov: jednak sa optimalizujú tvarové, rozmerové a termické vlastnosti výliskov, prebieha vývoj nových konštrukcií zhutňovacích strojov a hľadajú sa nové druhy materiálov.

 

Kontaktné údaje

 
Telefón: 0909 216 937
 
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. 

Hľadanie

Zaujímavé